Yüksek Kredi Notuna Ne Kadar Kredi ?

6 ay önce
337 kez görüntülendi

Yüksek Kredi Notuna Ne Kadar Kredi ?

Kredi Notum Yüksek Durumda Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Günümüzde hemen her 3 insandan 2 sinin bankalar ile sürekli iletişim halinde olduğunu görürüz. Bu durum bankalar ile iletişimin hangi vaziyette olduğu ile alakalıdır. Kimisi fatura ödemelerini yapmak için,kimisi kredi çekmek için kimisi de para yatırma vb. işlemler için bankalarla iletişim halindedir.

Bankalar ile çalışan bu insanların hemen hepsi kredi notu kelimesinin anlamını bilir. Kredi notu, yani bankalara göre kısaca müşteri notu.  Kredi Notu yüksek olanlar, kredi kartı alma, kredi çekme gibi işlemlerde öncelik sahibidir. Çünkü, Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir ? adlı yazımızda da belirttiğimiz gibi, düzenli yapılan ödemeler her zaman puanın yükselmesinde etkilidir. Unutmayın kredi notunuzun yüksekliğine göre kredi çekebilirsiniz ya da bu limiti kredi notuna göre belirleyebilirsiniz. Genelde ülkemizde en çok aranan sorulardan birisi de, kredi notum yüksek, en fazla ne kadar kredi alabilirim? sorusudur.

Kredi Notu Seviyesi

Kredi Notu 0 ile 1900 arasında değişkenlik gösteren bir puan sistemidir. Bir bankadan kredi çekmek ya da kredi kartı almak için, kredi notunuzun 1000 ya da daha üstü olması gerekir. Ve 1500 üzeri nottan sonra kullanıcı kendisini biraz daha iyi seviyeye getirmek için uğraşırsa, kesin bir kredi miktarı belirleyebilir. Bankalara göre Kredi Notu 1500-1700 arasında ise bu not, iyi kategorisinde sınıflandırılır ve orta bütçe bir kredi çekebilir. Eğer Kredi Notu 1700-1900 arası ise, çok iyi kategorisine girer böylelikle bankanın verebileceği çok iyi kategorisine girebilir.

Genel Kredi Başvurusu yapan kullanıcının Kredi Notu 1500 ve üzeri ise, kullanıcıya aylık maaşının 20 katı şeklinde kredi verilebilir. Eğer, devlet dairesinde çalışıyor ve  memur görevinde ise bu durum 30 katına çıkabilir.

Daha fazla bilgi için, web sitemizi takipte kalın. Kafanıza takılan soruları iletişim bölümünden yoruma yazabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık