Türkiye’nin En Zenginleri Listesi Belli Oldu

4 ay önce
398 kez görüntülendi

Türkiye’nin En Zenginleri Listesi Belli Oldu

Türkiye’nin En Zenginleri Listesi Belli Oldu

Forbes dergisi, bu sayısında Türkiye’nin en zengin 100 ismini açıkladı. Dergide yayınlananlara göre 2017 yılında zengin Türk iş adamlarının ortalama servetleri 872 milyon lira artış gösterdi. Ayrıca geçen sene yayınlanan listede yer almayan 22 isim bu yıl listeye eklendi. Ülker’in sahibi olarakta bildiğimiz Yıldız Holding Başkanı olan Murat Ülker, 3 milyar 700 milyonluk servetiyle Türkiye’nin en zengin iş adamı olarak Forbes dergisinde birinci sıraya adını yazdırdı.

Murat Ülker

Finansbank’ın kurucusu olanve Finansbank’ın Dubai Dünya Bankası’na satılmasının ardından  Fibabank’ı kuran, Fiba Holding yönetim kurulu başkanı Hüsnü Özyeğin, 3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 2. ismi oldu. Koç Holding’in kurucu Vehbi Koç’un en büyük çocuğu olan ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi olan  Semahat Arsel, 2 milyar 400 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin üçüncü ismi olarak listeye adını yazdırdı.

Forbes Dergisi

Listenin 3.sırasında ise Enka Holding Fahri başkanı olan Şarık Tara yer aldı. Şarık Tara, 2 milyar 300 milyon dolarlık servetiyle listede 3.sırada yer aldı. 5. Sıraya adını yazdıran isim ise Erman Ilıcak oldu.  2014 yılında yılın iş adamı seçilen ve   Rönesans Holding Başkanı olan Erman Ilıcak ise 2 milyar 300 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 5. iş adamı olarak listeye girdi. Emekliye ayrılan ve  Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı  olan Rahmi Koç, 2 milyar 200 milyon dolarlık servetiyle listede 6. sırada yer aldı. Listenin 7. sırasına adını yazdıran isim ise Ferit Şahenk oldu. Doğuş Holding’in ve Garanti Bankası’nın yönetim kurulu başkanı Ferit Şahenk ise 2 milyar 100 milyon dolarlık servetiyle Forbes dergisinin listesinde 7.sırada yer aldı.  8. sıraya adını yazdıran Osman Kibar oldu. Samumed ile yaşlanmayı durdurmayı ve kelliğe çare bulmayı vaat eden Osman Kibar, 2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 8. iş adamı olarak listede yer aldı.  8. Sırada yer alan başka bir isim ise Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekili olan Suna Kıraç oldu. 2 milyar dolarlık servetiyle adını 8. sıraya yazdırdı. 10. sırası paylaşan iki isim ise LCW sahibi olan Mustafa Küçük ile  Doğuş Holding Yönetim Kurulunda  yer alan Filiz Şahenk oldu. Küçük ve Şahenk 1 milyar 900 milyon dolarlık servetleriyle Forbes Dergisi listesinde 10. sırada yer aldılar.

 

Türkiye’nin En Zenginleri Listesi Belli Oldu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık