Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim ?

6 ay önce
272 kez görüntülendi

Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim ?

Günümüzde, neredeyse sicili temiz insan bulma sayısı oldukça az vaziyettedir. İş böyle olunca tabi ki bankalarda sicili temiz olanlara daha fazla kredi vermektedir. Bu yazımızda Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim ? konusunu işleyeceğiz. Daha net anlamak için yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

İlk başta şunu bir belirtelim, sicil bozukluğu derken bankanın kara listesine alınmak değil. Eğer kara listeye girerseniz tekrar çıkma imkanı oldukça zordur. Sicil bozukluğu derken, Türkiye’nin şu anki durumunda her insan hemen hemen suç işleyebiliyor. Hafifte olsa bu suçun sicile yazılması krediyi tabi ki etkiliyor. Bu duruma çare getirmek ve daha fazla kullanıcı kazanmak amacıyla Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Kredi Notu Adını verdiğimiz bu sistem, Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulmaktadır. Bu bürolarda, kullanıcının kredi hesaplamaları, hangi ay ne kadar borcu kaldığını ya da ödeme miktarları gibi her şeyi bulabilirsiniz. Bu puanın hesaplanması tabi ki kredi notunuzda etkili olacaktır. Eğer kredi notunuz yüksek ve sicilinizde sorun varsa hiç korkmayın, devlet ve bazı özel kuruluş bankalar size kredi vermekte.

Siciliniz bozuk ve yüksek miktarda kredi çekecekseniz, bu olayı kefil gösterme, ya da ipotek ve tapu gibi işlemler ile çözebilirsiniz. Tabi ki bu her bankanın kendi inisiyatifine kalmış bir şey.

Gelelim asıl soruya, Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim ?

Tabi ki bu mümkün ve şimdi sizlere, bu sorunla ilgili kredi veren bankaları söyleyelim;

Ak bank, Odea bank,Ziraat Bank,Halk bank.

Bu bankalardan sicilinizde ufak tefek sorunlar olsa bile krediyi sorunsuzca çekebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere, Sicilim Bozuk Kredi Alabilir miyim ? sorusunun yanıtını verdik. Bu ve daha çok makaleler için web sitemizi takipte kalınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık