Kredim Varken Başka Kredi Alabilir miyim ?

6 ay önce
218 kez görüntülendi

Kredim Varken Başka Kredi Alabilir miyim ?

Kredim Varken Başka Kredi Alabilir miyim ?

Kredim varken başka kredi alabilirmiyim sorusu çoğu kişinin aklına takılan bir sorudur peki bu sorunun cevabı nedir ?şimdi söyleyelim kredi varken kredi almanız kesinlikle zor bir duruma girmiş olmanız sonucunda yeni krediye başvurmanız takdirinde kredi almanız genellikle kredi notunuza bağlı bir durumdur.

 

Kredi notunuz yüksek ise ikinci veya üçüncü krediyi alabilirsiniz. Ancak hali hazırda çalışan asgari ücret ile kredi ödemelerini devam ettiren veya kredi borcunu geciktiren ve ödeyemeyen kişilerin ikinci kredi hakkı olmayacaktır. Bu durumda kredi istekleri onaylanmayacak ve kredi alamıycaklardır. Bunun nedeni kişinin kredi kullanmış olması değil kredi notunun düşük olmasıdır.

Kredi notu yüksek ise tam tersine ödemeleri zamanında tam yaptıysanız veya geliriniz yüksek ise ikinci ve üçüncü krediyi alabilirsiniz.

Yani kredim varken kredi alabilirmiyim ? sorusunun cevabı kesinlikle kredi notunuza bağlıdır. Kredi notunuz ile sizde kredi notunuzu belirleyebilirsiniz. Eğer geleceğe dair kredi planlarınız varsa kredi borçlarınızı düzenli ödemenizi ve tam olarak ödemeniz önemlidir. Banka ile yaptığınız her işlem kredi notunuzu düşürebilir veya yükseltebilir. Sizin kredi planlarınızda buna bağlı bir durumdur.

Kredi  Notu Nasıl Yükselir ?

Kredi notunuz pek çok duruma bağlı olarak hareket gösterir. İlk olarak ödemeleri zamanında yapmak gelmektedir. Ödemeleri zamanında yapmak banka ile aranızda geçen işlemler geliriniz. Maaşınız ve birkaç özel duruma göre değişkenlik gösterir. Yani kredi notunuzu yükseltmek için ödemeleri zamanında yapmalısınız. Ve banka ile aranızdaki işlemlere dikkat etmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık