Kredi Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

5 ay önce
545 kez görüntülendi

Kredi Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar, kredi vermeden önce kredi notunuza bakarlar. Eğer kredi notunuz kredi çekmenize uygun ise kredi çekmenize izin verirler. Bu durum kredi notu düşük olanlar için sıkıntılı bir durumdur. Bu durumun farkına varan bankalar müşterilerinin kredi siciline bakmadan kredi imkanı sunmaya başladı. Bir çok banka artık bir kişinin kredi notu düşük bile olsa belli koşullar ile kredi verebiliyor.

Kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar kendilerini garantiye almak adına sizden daha fazla belge  isteyecektir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar güvenilir pozisyon yaratması amacıyla kredi vereceği kişiden kefil talep eder. Kefil olacak kişinin kredi puanı yüksek olmak zorundadır. Tabii ki kredi çeken kişi bankanın asıl muhatabıdır. Ancak eğer ödeme yapılmaz ise krediyi çeken kişi ile birlikte, krediyi çeken kişiye kefil olan kişinin de kredi notu düşüşe uğrayacaktır. Kefil olduğunuz kişinin ödemelerini düzenli yapacağına ya da kredisini gerçek anlamda ödeyeceğine inandığınız güvendiğiniz kişi olmalıdır aksi takdirde sizinde kredi sicilinize zarar verecektir.Bu yüzden kefil olacak kişi tamamen güvendiği kişilere kefil olmalıdır.  Kefil olan kişi ,  ödeme yapılmağı durumda hem kredi notu hasar görür hem de borcu ödemek zorunda kalabilir.

fibabank

Kredi sicili bozuk olana yani kredi notu düşük olana kredi veren bankaların başında Fibabank yer almaktadır. Kredi puanı yüksek olan bir kişinin kefil olması ile Fibabank’tan kredi kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için ise Fibabank’ın şubelerine gitmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü internet üzerinden yapılan çoğu başvuru olumsuz olarak karşılık bulmaktadır.

taşınmaz mülk

Kefil bulamıyorsanız ve kredi çekmek zorunda iseniz başka bir seçenek daha var. Eğer üzerinize kayıtlı tapulu bir taşınmaz varsa bunu ipotek ettirerek de kredi çekebilirsiniz.  Fakat çekeceğiniz kredi tutarı ipotek edilecek taşınmazın en fazla %75’i kadar olabilmektedir. Eğer fazla kredi istiyorsanız ipotek ettiğiniz tapulu taşınmazın karşılığı tatmin edici boyutlarda olmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık