Kredi Notunuzu Yükseltmenin 5 Yolu

5 ay önce
218 kez görüntülendi

Kredi Notunuzu Yükseltmenin 5 Yolu

Kredi notunuzun yükseltmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şeyleri bilmeniz gerekmektedir. Çünkü kredi notunun yükselmesi ancak belirli yöntemleri uyguladığınız zaman gerçekleşmektedir.

Yazımızda kredi notunuzu yükseltmenizi sağlayacak beş yolu bulabilirsiniz. Kredi notu çok önemsemeniz gereken bir unsurdur. Çünkü bu not, bankaların sizlere rastgele vermiş olduğu bir not değildir. Sizlere ait birçok bilgi ve alışkanlık göz önüne alınarak kredi notu oluşturulur. Kredi notunuz sizlere dair birçok bilgi içermektedir. Bu bilgilerin başında da sizlerin ödeme alışkanlıklarınız gelmektedir. Aynı zamanda borç ve hesap bilgileriniz de önem taşımaktadır. Finansal durumunuz ve bankalar ile olan ilişkilerinizin büyün kredi notunuzun oluşturulmasında da kullanılmaktadır.

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız bunun için sıralayacağımız beş yolu sizlere açıklayalım.

1-) Borçlarınızı kapatırsanız veya yapılandırarak öderseniz kredi notunuz yükselecektir. Borcunuzun olması ve sizin bunu ödememeniz kredi notunuzu çok olumsuz şekilde etkiler. Çünkü kredi notunuz sizlerin borcunuza sadık olup olmadığınız konusunda bilgiler vermektedir. Bu yüzden de kredi notunuzu yükseltmek için atmanız gereken ilk adım borçlarınızı kapatmaktır. Eğer yapabiliyorsanız borçlarınızı tek seferde kapatmalısınız. Bunu yapamıyorsanız borçlarınızı yapılandırmalı ve taksit taksit ödemelisiniz. Yapılandırdığınız borcun taksitlerini zamanında ve düzenli bir şekilde öderseniz kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

2-) Borçlarınızı düzenli ödeyerek kapattıktan sonra vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verirseniz ve bu ödeme talimatları ile ödemeleriniz düzenli olarak yapılırsa kredi notunuz yükselecektir.

3-) Eğer borcunuz yok ise kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu yükseltmek için ufak krediler alabilirsiniz. Bu kredileri bankalardan alarak taksitlerini düzenli bir şekilde ödemek sizlerin borcunuza sadık biri olduğunuz göstermenizi sağlar.

4-) Kredi kartı ekstre borcunuzun asgari tutarından biraz fazlasını ödemeniz kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

5-) Kredi notunuzu yükseltmenin son yolu da düşük limitli bir kredi kartı almak ve bu kredi kartı ile harcama yaptıktan sonra gelen ekstre borcunun tamamını ödemektir. Bu yöntemin işe yaraması için de borcunuzun olmaması gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık