Kredi Notunuzu Düşüren Durumlar Nelerdir?

Kredi Notunuzu Düşüren Durumlar Nelerdir?

Kredi notunuzu düşüren durumları öğrenmek ister misiniz? Kredi notunuz sizlere bağlı olarak birçok durum yüzünden düşebilir ve yükselebilir. Finans dünyasında ki konumuzu belirleyen kredi notunuzun hangi durumlarda düştüğünü öğrenmek isterseniz yazımıza göz atma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte kredi notunuzu düşüren durumları bilmeniz ödemelerinizi hangi sıra ile yapmanız gerektiğini  bilmenizi ve bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda da kredinize neden onay verilmediğini anlamanızı sağlar. Bu Yüzden de her şeyden önce kredi notunuzun nelere bağlı olarak düştüğünü bilmeniz gerekmektedir. Yazımızda da kredi notunuzu düşüren durumları sıraladık. Kredi notunuzu düşüren durumların başında devlete olan borçlarınız gelmektedir.

Eğer devlete borcunuz var ise kredi notunuzu  bu borçtan olumsuz etkilenecektir. Eğer bu borcunuzu geciktirdiyseniz kredi notunuz bu borçtan olumsuz etkilenecektir. Eğer bu borcunuzu yapılandırarak düzenli olarak öderseniz bu durumda kredi notunuzun olumsuz etkilenme durumu ortadan kalkacaktır. Kredi notunuzu etkileyen diğer durumlar kredili ürünleri gecikmeli ödemeler ile kullanmanızdır. Kredili ürünler krediler, kredi kartları ve kredili mevduat hesapları gibi ürünlerdir.

Bu ürünleri kullanırken eğer borç ödemelerinizi geciktirirseniz kredi notunuz bu gecikmelerden hoşlanmayacaktır. Yani kredi notunuz düşecektir. Bu yüzden de ödemelerinizi dikkatli bir şekilde yapmalı ve geciktirmemelisiniz. Kredi notunuzun hoşlanmadığı bir diğer durumda kredi başvurularınıza bankaların genellikle red cevabı vermesidir. Eğer bankalardan kredi başvurunuza onay alamıyorsanız ve bu başvurunuzu inat ile sürdürüyorsanız kredi notunuz bu durumdan hiç hoşlanmayacak ve olumsuz etkilenecektir. Eğer bankalar sizin bu kredi başvurularınıza onay vermiyor ise bu durumda daha düşük tutarda bir kredi başvurunuzu daha esnek bir bankaya yapmalısınız.

Kirada oturan kişilerin kiralarını zamanında ödememeleri olası bir durum olabilir. Peki, kiranızı zamanında ödememeniz durumunda ev sahibi sabırlı davranır mı? Eğer ev sahibiniz kiranızı zamanında ödemenizi istiyorsa ve kiranızı ödememeniz halinde durumu proteston edeceğini notere bildireceğini ve ihtarname çekeceğini kısacası hukuki yollara başvuracağınızı söylüyorlarsa onu ciddiye almalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık