Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan ev kredisi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi başvurusunda bulundukları zaman kredileri onaylanmaz.

Kredi düşüklüğü, bankalara olan borçlarınızı zamanında ve düzenli bir şekilde ödemediğiniz zamanlarda yada bankalar ile hiç çalışmadığınızdan dolayı düşük olmaktadır. Bu yüzden de kredi notunuzu yükseltebilmek için ya ödemeleriniz düzene koymanız gerekir yada bankalar ile hiç çalışmıyorsanız, herhangi bir bankadan bir kredi kartı kullanmanız gerekebilir. Kredi notunuzu bütün bankalardan sorumlu merkez bankası belirlemektedir. Bu sebeple hangi bankaya giderseniz gidin, kredi notunuzun düşüklüğü yada yüksekliği her banka sisteminde gözükmektedir. Kredi notu artık sadece bankalarda değil, pek çok senetli alışverişlerimizde dahi karşımıza çıkmaktadır.

Çünkü kredi notumuz bizim güvenilirliğimiz gösteren bir not haline gelmiştir. Bu yüzden kredi notumuz önemlidir. Kredi notu düşük olan kişiler nakit ihtiyaçları için ne yapmalıdır? Ya kredi notunu yükselterek bir süre beklemelidirler veya çok acil para ihtiyaçları var ise diğer alternatifleri değerlendirmelidirler. Bir kere kredi düşüklüğünden dolayı hiç bir banka kredi başvurunuzu onaylamaz. Bunu ilk önce bilmeniz gerekmektedir. Diğer seçenek ise kredi kartınızı var ise, çevrenizde ki bazı işletmeler kredi kartınız üzerinden size nakit para verebilir. Belirli bir komisyon ile kredi kartınızdan bir mal olıyormuşsunuz gibi bir satış gerçekleştirir.

Diğer bir seçenek ise senetle para verenler olabilir. Çevrenizde muhakkak duymuşsunuzdur. Ancak ne kadar güvenilir tartışılır. Çok yüksek faiz oranları ile çalıştıkları kesin. Bu konuda daha sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. Onun için dikkatli olmanızda da fayda var. Örneğin, bir bankaya hatta bir kaç bankaya borcunuz var ise ödemeyecek durumdasınız. Hepsini bir yere toplamak istiyorsunuz. Ancak bu borçlarınızdan dolayı daha hacizlik olmadınız. Ama ödemelerinizin düzensizliği yüzünden de kredi notunuz düştü. İnternet sitesinde bu konu hakkında da yardımcı olan bazı kurumlar var. Buralara başvurarak borçlarınızı ödemleri hakkında ve onlara borçlu olmak istediğinizi talep edebilirsiniz. En azından borcunuz bir yere ve belirli vadeler ile ödeyebileceğiniz miktarlarda da olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık