İlksan Kredisi Nasıl Alınır ?

6 ay önce
551 kez görüntülendi

İlksan Kredisi Nasıl Alınır ?

İlksan Kredisi Nedir ?

İlksan kredisi, ilkokul öğretmenleri ve , sosyal yardım sandığında üyeliği bulunan, üyelere verilen, evlilik,vefat,kaza,şehit,doğal afet gibi çeşitli yardımları olan bir kredi türüdür. Bu yazıda, ilksan kredilerinin başvurusu nasıl yapılır ? ve faiz oranları nedir ? gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Kimler Faydalanabilir ?

Öncelikle başlangıçta belirtelim, ilksan kredisini, ilkokul sınıf öğretmenleri, stajyer öğretmenler,milli eğitim müdürleri, yardımcıları, bu üyelerinin çeşitidir.

Bu kredi için gerekli belgeler nedir ?

İlksan kredisini almak için üyeliğin belirli bir zamanı olmasına gerek yoktur. Yani yeni giren bir çalışan bile bu krediden sorunsuzca faydalanabilir. İlksan kredisi için, ilksan.com sitesine giriş yapabilir, ve giriş yaptıktan sonra, ikraz(borç verme) formunu sorunsuzca doldurabilir daha sonra kurumunuzda ki idari amire onaylatabilirsiniz. Onaylattıktan sonra başvuru formuyla beraber maaş bordosu ve kimlik fotokopisiyle birlikte genel müdürlük şubesine gidebilirisiniz. Eğer vaktiniz yok ve gidemiyorsanız posta yolu ilede yollayabilirsiniz.

Kefil Aranır mı ?

Bu kredi türümüz, kullanıcının isteğine göre değişmektedir yani kullanıcı ister kefilli isterse de kefilsilsiz kredi çekebilir. Eğer kefil koyulacaksa 4/A ve 4/B türünde memur olması gerekmektedir.

Faiz Oranları Ne Kadar ?

İlksan kredisinde, 12 aylık vaade ile 15.000, 24 aylık vaade ile 20.000,48 aylık vaade ile 40.000 TL ‘ye kadar uygulanmaktadır. Bu faiz oranları, belirlenirken, İlksan’ın çalışma ortaklığı sürdürdüğü, beş bankanın uygulamış olduğu kredilerde tüketici kredileri faiz oranları ortalaması olarak belirlenir.

Ödemeyi NE Zaman Yapabilirim ?

Bu kredi ödemelerini ilksan’a göre, her maaş gününde otomatik olarak, üyenin banka hesabından kesilir. İsteyen ödeme gününden önce ödeme yapabilir ve faiz oranlarının indirimlerinden faydalanabilir.

Bu Yazımızda İlksan Kredisi Nasıl Alınır ? konumuzdan bahsettik daha fazla konu ve en güncel makaleler için web sitemizi takipte kalın iyi günler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık