Hangi Bankaların Kredi Kartları Aidatsızdır?

Hangi Bankaların Kredi Kartları Aidatsızdır?

Kredi kartı kullanan hemen her tüketiciyi en çok rahatsız eden konulardan bir tanesi de kart aidatlarıdır. Bankalar ile tüketiciler bu konuda pek çok kez davalık olmuş, devlet tarafından da bu aidatların alınmasının önüne geçilmek istendiği halde bile hukuki boşluklar nedeni ile bankalar bu parayı almaya devam etmişlerdir. Fakat bu konuda duyulan rahatsızlığı bankalar görmüş olacak ki bazı bankalar bazı kartları için aidat almamaktadır.

Şimdi sizlere hangi bankaların kredi kartları aidatsızdır söyleyelim.Türkiye iş bankası maximum iş bankası maximum kredi kartının hem aidatlı hem de aidatsız olan çeşidi mevcuttur. Tabiki aidatsız kartın bazı özellikleri aidatlı olanı ile farklılık gösterebiliyor. Fakat gerek puan ve gerekse taksitli alışveriş gibi özellikler de kullanılabiliyor. Adından da anlaşılacağı üzere çok free bir kart olan Akbank Axess Free kartta kart aidatı yok. Yine Axess ile anlaşmalı üye iş yerlerinden de chip para kazanma imkanı bulunmaktadır. Taksitli alışveriş vs. gibi konularda da herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Özellik olarak ING bonus kredi kartı özelliklerinden de yararlanabileceğiniz pegasys plus kart daha çok uçuş yapan ve uçak biletlerini kredi kartı ile alan kişilerin işine yarayacak bir kredi kartı da diyebiliriz. Pegasus ile yaptığı anlaşma ile birlikte her uçuşta %2 oranında uçuş puan kazanılmaktadır. Yine taksitli alışveriş imkanı ve bonus puan kazanma imkanı da bulunmaktadır. Aslına bakıldığında da bunun teorik olarak mümkün olduğunu da görmekteyiz. Uzun ve yorucu bir hukuki mücadele vermek gerekmektedir. Fakat yine de hakkını aramak isteyenler muhakkak denemelidir. Daha kolayını istiyorsanız bankanızı arayarak kart aidatı yüzünden kartınızı kapattırmak istediğinizi de söyleyiniz. Muhakkak size yardımcı olunacaktır.  Bununla birlikte sizlerde tercihleriniz arasına yerleştirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık