Hangi Bankada Hesabım Var?

6 ay önce
324 kez görüntülendi

Hangi Bankada Hesabım Var?

Maaş ödemeleri, kira, fatura, krediler, kredi kartları, para transferleri ve ek hesaplar gibi bütün işlemler bankalardan yapılmaktadır. Bankalar ile bir hayli haşır neşir olduk desek yalanda olmaz. Öyle ki bazı anlarda kaç bankadan kredi kartımızın olduğunu dahil bilemez olduk. İşte bakalar ile bu kadar samimi olduğumuz bu dönemlerde bazen hesabımızda ki paraları unuttuğumuz oluyor. Hangi bankada hesabım var? yazımızda bankalarda unutulan paraları nasıl sorgulamamız gerektiği konusunda da sizleri bilgilendireceğiz.

Bankalarda unutulan paralar tüketicilerin en sık karşılaştığı problemlerden birisidir. Özellikle de kredi kullanımlarında kredi hesaplarına fazla yatan paralar, maaş almış olduğunuz bankaların değişmesi ile maaş hesabında unutulan paraları, o banka ile olan ilişkilerinizi kestiğiniz zaman unutmaktasınız. Böyle bir hataya düşmemek için çalışmayacağınız bankalarda olan vadesiz hesaplarınızı muhakkak kapatın yada kullanmadığınız kredi kartlarınızı iptal edebilirsiniz. Kapatılmayan vadesiz hesaplarınız da paranızın olup olmadığınız yada bankaya borcunuz olup olmadığını muhakkak kontrol etmenizde fayda var diyebiliriz. Çünkü bankalara kuruş dahi borcunuz olsa ve unutursanız o kuruş borcunuz katlanıp artacaktır.

Açıkçası oldukça zahmetli bir iştir. Hangi bankalar ile daha önceden çalıştığınızı iyi bilmelisiniz. Tam bilmiyorsanız o zaman kimliğiniz ile birlikte bana şubelerini tek tek ziyaret etmeniz, sıraya girip saatlerce beklemek zorunda kalacaksınız. Bankalarda paranızın olup olmadığını kontrol etmenin diğer bir yolu ise bankaların telefon bankacılığı hizmetleri olacaktır. Daha önceden çalışmış olduğunuz bankaları biliyorsanız tek tek müşteri hizmetlerini arayarak da bankalarda paranızın kalıp kalmadığını da görme şansına sahip olabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kalan paraları sorgulamak çok zahmetli olacak. Dakikalarca müşteri temsilcisini bekleyeceksiniz. o tuşa basılacak şu tuşa basılacak derken epey vaktinizi alacaktır.

Eğer ki çalışmadığınız bankanın kredi kartını iptal etmemişseniz ve şifresini hatırlıyorsanız da kredi kart borcunu öğrenebilir yada kredi kredi kartınıza fazla yatırılmış para olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Açıkçası saymış olduğumuz bu üç yolun dışında başka bankalarda para olup olmadığını öğrenme şansınız bulunmamaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık