Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilerin eğitim ve öğretim dönemleri sadece okula gidip gelmeleri ile ders, çalışmaları ile sınırlı değildir. Eğitim ve öğretim hayatını devam ettiren öğrencilerin ciddi anlamda masrafları da bulunmaktadır.

Özellikle aileler, çocuklarının daha iyi bir eğitim alabilmeleri için ellerinden geleni yapsalar da maddi yönden aileleri zorlamaktadırlar. Bununla birlikte kırtasiye malzemeleri, servis ücretleri, okul aidatları, yemek konaklama derken büyük manada eğitim masrafları da ortaya çıkmaktadır. Aileler yada hem eğitim hayatlarına devam ederek hem de çalışan öğrenciler eğitim giderlerini karşılamak için eğitim kredileri kullanmaktadırlar.

Tabiki eğitim kredisi veren bankalar yazımızda nasıl eğitim kredisi alınacağını ve eğitim kredileri için de kimlerin başvuracağı hakkında bilgi vereceğiz. Eğitim kredisini çok daha açıklayıcı olacak ise bir tüketici kredi türü olup bankalara gelir belgesi gösterenlere verilen bir kredidir. Eğitim kredilerinde öğrenciler çalışmadığı için ve sabit maaşları olmadığı için bankalar öğrencilere kredi vermezler. Bunun yerine ise ebeveynler dediğimiz çalışan ve sabit gelirlerinin olduğu bir gelir belgesi ibraz etmesi gerekecektir.  Yine kredi notu kullanmaya elverişli olamayanlarda eğitim kredisinden faydalanmaktadır.  Eğitim kredileri tüketici kredileri olduğu için yeni düzenleme ile birlikte 48 ay vade ile kullanılabilir.

Aynı zamanda eğitim kredilerinin öğrenciler tarafından kullanılabilmesi için muhakkak bankalara gelir belgesi ibraz etmek zorundadırlar. Bazı öğrenciler hem eğitimlerini devam ettirmekte hem de okul dışında ki vakitlerinde çalışmaktadır. Bu öğrencilerin, çalışmış oldukları iş yerlerinden de alacakları gelir belgelerini bankaya teslim etmeleri gerekmektedir. Bankalar, öğrencilerin vermiş olduğu maaş bordrolarını da kredi kullanımı için elverişsiz görebilirler.

Bununla birlikte durumda öğrencilerden kefil talep edilebilir yada istenilen kredi tutarından daha düşük kredi onayı verilebilir. Eğer ki bütün girişimlere rağmen öğrenciler eğitim kredisi kullanamıyorsa aileleri devreye girerek kredisini kullanacaklardır.

Eğitim kredilerini bütün bankalar vermektedir. Burada önemli olan bankaların uygulamış olduğu faiz oranlarıdır. Bu yüzdendir ki eğitim kredisi kullanacaklar, bankaların web adreslerinden eğitim kredisi faiz oranları, kredi kullanım bedeli de masrafları değerlendirmeli ve en uygun olan bankadan eğitim kredisi kullanmasıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık