EFT Hangi Saatlerde Yapılmalı ?

6 ay önce
314 kez görüntülendi

EFT Hangi Saatlerde Yapılmalı ?

EFT Hangi Saatlerde Yapılmalı ?

Farklı bankalar arası para transferi olarak adlandırdığımız EFT işlemlerinin yönlendirilen hesaba ne zaman geçeceği merak konudur.  İşte çok merak edilen o soru EFT hesaba ne zaman geçer.

EFT Hangi Saatlerde Yapılmalı ?

Öncelikle EFT ler günün 24 saatinde yapılacak bir bankacılık hizmeti değildir EFT saatlerinde işlem yapmanız gerekir. Bankaların mesai saatleri içinde 9:00 – 16:00  bazı bankalar bu yüzden 17:30 kadar uzatmıştır. Adlandırılmakta ve ekstra talep edilmektedir. Yine EFT işlemlerini resmi tatİllerde bekletilir. Daha sonra aktarılmaya başlatılır.

EFT Ne Zaman Aktarılır ?

Yoğunluğa bağlı olarak aktarılır ancak genelde 15 dakika içerisinde yapılması gerekmektedir. Bu süreç genellikle böyle ilerler. Ancak aft işlemlerinin uzaması takdirinde 30 – 40 dakikaya uzayabilir.

İptal Edilen EFT ler İçin Ücret Ödemeyin.

EFT ler belli başlı saatler dışında yaptınız diğer banka ise transfer edilmemiş o zaman bilgileriyle bunun içinde EFT göndermiş olduğunuz banka ile görüşme sağlamanız internet bankası ile hizmetten faydalanıp bilgileri doğrulamanıza fayda var kendi bankanızda bir sıkıntı yok ise karşı banka ile görüşüp EFT düzenli bir şekilde sağlanması için görüşün eğer iptal ettiyseniz para vermeniz gerekmediğini bastıra bastıra söylüyorlar sizde boş yere para vermeyin.

EFT Takibi Ne Zaman Yapılabilir.

Yine EFT lerin kullanıcıların takip edebilmesi için internet bankası aracılığı ile eft takibini devreye sokmuştur. Dilerseniz telefon no ile de EFT  bilgilerini öğrenebilirsiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık