Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

6 ay önce
302 kez görüntülendi

Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

Kredi çekmek isteyip de çekemeyenlerin sorunlarından birisi kredi notudur. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise, kredi alma imkanınız o kadar yüksektir.

Kredi notu bir bankanın size kredi verme imkanı için sunduğu kriterlerden birisidir. Daha önceden bankaların yaşadığı zorlukların neticesinde ortaya böyle bir çözüm çıkmıştır. Kredi notunun düşüklüğü, borçlarınız, borçlarınızı ne kadar zamanda ne kadar miktar ödediğiniz ile orantılı olarak değerlendirilir.

Kredi Notu, Türkiye Bankalar Birliği ve Kredi Kayıt Bürosu kurumlarınca kontrol edilmektedir. Bu kurumlarda sizin, banka notlarınız, hangi bankaya ne kadar borcunuz bulunmakta?, düzenli ödeme yapılıyor mu ?, kredi kartı limiti ne kadar ? gibi soruları kendine sorarak bir puan ortaya çıkarır.

Bu puan eğer yeterli ise banka size kredi verir, ya da vermez. Eğer kredi notunuz düşük olmasına rağmen size kredi veriyorsa bilin ki faiz oranı oldukça yüksek mevla olacaktır.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Borçlardan Kurtulun

Kredi notunuzu yükseltmek için yapılacaklardan ilki borçlarınızdan kurtulmanızdır. Borç ödemek kredi notunu tabi ki hemen arttırmayacaktır. Kredi ve Kredi Kartınızın yanı sıra, fatura ekstrelerinin, düzenli biçimde ödenmesi de etkili olacaktır.

Limiti Düşük Bir Kredi Kartı Edinin !

Borçlar bitti, kredi notunuz artacak diye tabi ki düşünmeyin, yazının ilk başında da dediğimiz gibi düzenli ödeme yapılıyor mu ? sorusunu unutmayın. Borcunuz bitmiş olsa bile notunuz yükselmeyecektir. Notunuzun yükselmesi için size tavsiyemiz bir limiti düşük kredi kartı edinmenizdir. Böylelikle ödemeniz daha kolay ve düzenli olacağından kredi notunuzun yükselme imkanı da o kadar yüksek olacaktır.

Kredi Kartı Edinemiyorsanız

Aslında bakılacak olursa bankalar, kredi kartında belirgin bir hassaslık göstermezler yani açık tabirle umursamazlar. Lakin bazı durumlarda bankalar bu duruma hassaslık gösterip kredi kartı vermemektedirler.

Böyle bir durum olduğunda yapacağınız ilk iş kendinize bir banka hesabı açmak olmalıdır. Kredi kartınız olmasa bile, tavsiyemiz şudur. Dediğimiz gibi bir banka hesabı açın daha sonra her ay maaşınızı düzenli olarak bu hesaba yatırın. Harcamaları ve düzenli bir şekilde ödeme yaptığınız takdirde banka size önünüzdeki zamanlarda bir kredi kartı verecektir.

Düşük Miktarda Kredi Çekin !

Yazımızın ortasında Limiti Düşük Bir Kredi Kartı Edinin  adlı paragrafımızı okudunuz. Bu paragrafla aynı mantık da olacaktır. Yani, kredi notunuzu arttırmanın diğer bir yoludur. Düşük miktarda kredi çekin, tabi ki bu düşüklük sizin ödeyebileceğiniz türden olmalıdır. Öyle ki ki ay başında bu borç ödemesi geldiğinde eğer ödebiliyor iseniz tek seferde ödemenizdir. Ödeyemiyor iseniz bitiş tarihine kadar düzenli ödeme yapmanızdır. Yani mantık kredi notunuzu cebinizden düşük bir mevla ile yükseltebilirsiniz. Bu yöntem cebinizden para çıkacağı için pek fazla önerilmez.

Birçok okurumuz aslında mantığı çözdü, unutmayın bankaların parası olmayan insanla işi olmaz, size sunduğumuz makalede kendinizi zengin göstererek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Unutmayın, zengin insanlar kredi borçlarını asla geciktirmez sizde bu yöntemlerle kendinizi zengin gösterebilirsiniz.

Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

Bu yazımızda kredi notunu yükseltme tekniklerinden bahsettik. Kafanıza takılan ya da sormak istediğiniz soruları yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık