Devletten Fabrika Kurmak isteyenlere Tam Destek !

6 ay önce
439 kez görüntülendi

Devletten Fabrika Kurmak isteyenlere Tam Destek !

Devletin son zamanlarda iyice yaygınlaştırmaya başladığı, iş yeri açmak isteyenlere özel tekliflere bir yenisi daha eklendi !

Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından öne sunulan bir teklif daha geldi. Geçtiğimiz zamanlarda, devlet yetkililerinin iş yerlerini çoğaltma amacıyla başlattığı bu proje bayağı bir ilgi görmüştü. Şimdi yeni bir teklif daha bilim ve sanayi bakanlığından, Türkiye Cumhuriyetinde ki sanayi sektörünün yayılmasını çoğaltmak ülkemize gelir miktarında bayağı bir önem getirecektir. Devletin yeni çıkardığı bu işlem ile, birçok insan iş yeri sahibini çoğaltmak, ve diğer bir yandan ülkemizde ki işsizlik oranını düşürmek amaçlanıyor.

Peki ya bu fabrikalar nerede kurulacak ?

Bu haber çıktıktan sonra en çok merak konusu olan sorulardan birisi de bu fabrikaların nerelerde kurulacağı oldu. Bu sorunun cevabı ise, hazine arazileri değerlendirmek olacaktır.

Ayrıyetten devletin, yeni girişimcileri teşvik etmek için hazırladığı planlardan biriside, vergi oranlarını düşürmek ve, gelişmiş bölgelerde kurulacak fabrikaların, gelişmemiş bölgelere kıyasla aynı oranda vergi alınacağını açıkladı.

Anahtar Teslim Fabrika

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, anahtar teslim fabrikanın 3 ay içinde teslim edileceğini bildirdi. Bakanın bu açıklamasından sonra, 2017 yılında, Türkiye’nin Sanayi sektörüne oldukça ilgi vereceğini ve bu ilgilerin direk devlet odaklı çalışacağını tahmin edebiliyoruz. Devletin karşıladığı sistemler, hazine araziler ve anahtar teslim biçimde teslim etmek. Girişimcinin de tabi ki bundan bir payı olacaktır. Bu paylardan en büyük olanı, iş yerinde ki çalışacak malzemeleri kendi cebinden ödemesidir.

23 ilde başlayacak bu projede yaklaşık olarak tahimini biçimde 800 bin kişinin işsizliğine son verilmesi hedefleniyor.

Bir konuya açıklık getirmek isteriz. Yeni fabrika kuracaklara devletin hibe faizsiz krediler vermemektedir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık