2017 Tarım Ve Hayvancılık Destekleme Ödenekleri

6 ay önce
316 kez görüntülendi

2017 Tarım Ve Hayvancılık Destekleme Ödenekleri

2017 Tarım Ve Hayvancılık Destekleme Ödenekleri

Tarım ve hayvancılık desteklemeleri 2000 yılından itibaren başlamış ve günümüze kadar devam etmiş desteklemelerdir. Bu ödenekler koşullara göre değiştirilen ödemelerdir genellikle her yıl değiştirilmektedir…

2017 Tarım ve hayvancılık destekleme ödemeleri nasıl olucak bu konuyu ele alıp yeterli bilgiyi vermeye çalışacağız. Tarım ve hayvancılık destekleme ödenekleri tarım ve hayvancılık bakanlığının her yıl belirlediği rakam ve oranla belli olur peki  2017 tarım ve hayvancılık desteklemeleri nasıl olucak ?

Tarım ve hayvancılık bir çok masrafı olan bir işdir. Ve tarımla uğraşan insanların gübre, mazot , tohum ,küçükbaş , büyükbaş yetiştiriciliğine tarım ve hayvan desteklemesi verilmektedir.

Ziraat Bankasından Ödemeler Alınmaktadır

Ziraat bankası her sene olduğu gibi tarım ve hayvancılık desteklemelerini vermektedir. Hesap sahiplerinin hesap numaralarının son rakamlarının tek ve çift oluşuna göre sıraya konulup ödenek verilmektedir.

50 Dönümden Az Arazisi Olanlar Dikkat

50 dönim az arazisi olanlar toprak analizi yaptırmayacaktır. Tarım ve hayvancılık desteği alanlar toprak analizi yaptırmak zorundaydı ancak 2017 de 50 dönümden az arazisi olanlar toprak analizi yaptırmayacaklardır. Ama yine de tarım ve hayvancılık desteği alabilmektedirler.

2017 Tarım Ve Hayvancılık Desek Katsayıları Artacak mı ?

Tarım ve hayvancılığa yapılan desteklemeler  2017 yılında artacak yapılan açıklamalara göre 2017 rakamlar biraz artacak tarım ve hayvancılık desteği 2017 de %27 oranında artacak başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarda bu yöndeydi.

2017 Ödemeleri Mart Ayında

2017 ödemeleri ne zaman sorusu çok merak edilen sorular içerisindeydi 2017 ödemeleri mart ayında yapılacağı duyuruldu eğer tarım ve hayvancılık desteğine başvurduysanız ödemeler mart ayında planlanıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık