2017 Kredi Yapılandırma İşlemi

6 ay önce
412 kez görüntülendi

2017 Kredi Yapılandırma İşlemi

2017 Kredi Yapılandırma İşlemi

2017 kredi yapılandırma işlemini herkes merak ediyor. Kredi yapılandırma işlemi farklı bir bankada daha az bir faiz ile ödeme süresi devam ederken taşımak ve kullanılan banka ile anlaşma yapmaktır. Kredi yapılandırma işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Borç Yapılandırması Nedir ?

Kredi yapılandırmaya benzeyen aralarındaki fark olan bor yapılandırma hakkında ise şunları söyleyebiliriz.  Borcumuzu ödemeyecek hale gelebiliriz. Banka ile yapılan anlaşmalar sonunda kredi kartı borçlarımızı tek bir borç altında tek bir kredi altında toplamaktır. Buna bağlı olarak yeni bir ödeme planı olacaktır. Bu durumda bankaya yeniden borçlanmaktadır.

Kredi Yapılandırması Hangi Şartlar Altında Gerçekleştirilir ?

Konut kredileri altında genellikle gerçekleştirilen bir yöntemdir. Konut kredileri kullanıcıları genellikle düşen konut kredilerinden yararlanmak için yaptıkları bir işlemdir kendi bankaları veya başka bir banka ile yaptıkları bir anlaşmadır. Örneğin 2010 yılında %2 faizle 2012 de kredi aldınız 2017 de %1 düşen faizden yararlanmak istiyorsunuz. Bu durumda banka ile anlaşma yaparak kredi yapılandırması işleminden faydalanabilirsiniz. Kredi yapılandırması kullanıcı için olduğu gibi bankalar için de çok önemlidir çünkü bankalar arasındaki rekabet ve kredi kullanıcılarını elinde tutma çabası sayesinde kredi faizleri zaman zaman düşebiliyor ve kullanıcılar kredi yapılandırma işleminden faydalanmak istiyor.

Kredi Yapılandırma Başka bir Bankaya Geçmek

Kredi yapılandırma işleminde başka bir bankaya geçmek için yapılması gerekenler şunlardır başka bir bankada kredi faizi daha düşük ve başka bir bankaya geçmek istiyorsunuz öncelikle geçmek istediğiniz bankaya talepte bulunuyorsunuz ve bankada size ödeme planı sunuyor anlaşma sağlandığı takdirde geçtiğiniz banka borçlarınızı ödüyor ve yeni bankanız ve yeni ödeme planınızla devam ediyordunuz.

Kredi Yapılandırma Ücreti

Kredi yapılandırma işlemi bankalar ile yapılan bir anlaşma sonunda olur ve bu anlaşma bedeli olarak bankalar bir miktar ücret istemektedir. Yani borcu az olan veya az kalan insanlara faizden daha fazla zarar ettirebilir. Bu ücret de kredi yapılandırma işleminde dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık